U.S. 1-888-9-TAXUSA
 
 
ISRAEL 09-9716018
  החברה המובילה למיסוי ישראלים
וחברות ישראליות בארצות הברית

   

עדכון מס:  מיסוי ארהב, מיסוי ישראלים בארה"ב, מיסוי אמריקאי

 10 ביולי, 2010

מיסוי אמריקאים המתגוררים בישראל (או בכל מדינה מחוץ לארה"ב)

אם אתה אזרח אמריקאי או מחזיק בגרין קארד וחי מחוץ לארצות הברית ( Expat ) עליך להיות מודע לדרישה להגשת מספר דוחות מס ולחוקי מס אמריקאיים להם אתה חייב לציית גם אם אתה נמצא מחוץ לארה"ב. מאמר זה מסביר מה הם חובות אלה .

  

מה הנך צריך להגיש למס ההכנסה האמריקאי (ה-IRS) ?

חוק המס האמריקאי קובע, כי אם אתה אזרח אמריקאי או מחזיק בגרין קארד וחי מחוץ לארצות הברית אתה חייב להגיש דוחות מס ל-IRS ולדווח על ההכנסות הזרות שלך ממשכורת, ריבית, רווחי הון ועוד . אי הגשה עשוהי להביא לקנסות גדולים ואישומים פליליים . מצד שני , הגשת כל הטפסים המפורטים במאמר זה , לא רק תמלא את חובותיך למס הכנסה, אלא גם תאפשר את פקיעת תקופת ההתיישנות על ביקורת מס הכנסה שלוש שנים לאחר הגשת הדוחות , מה שאומר שמס ההכנסה האמריקאי לא יוכל לערוך לך ביקורת לאחר מועד זה.  

 

טופס IRS 1040 – דו"ח מס שנתי לתושב ארה"ב

החוק האמריקאי מגדיר אזרח ומחזיק גרין קארד כתושב לצורכי מס. לפיכך, הם מחויבים בהגשת דו"ח מס, טופס 1040 וכל הדוחות הנלווים הרלוונטיים, ולדווח בארה"ב על הכנסה זרה כהכנסה חייבת במס. לדוגמה , אם אתה עובד אצל מעסיק זר בארץ בה אתה מתגורר , השכר אותו אתה מקבל חייב בדיווח בארה"ב. בנוסף , כל ריבית ,דיבידנד או רווח הון שהתקבל מחוץ לארה"ב חייב גם הוא בדיווח.

 

האם כדאי להגיש דו"ח גם אם ההכנסה שלך היא מתחת לדרישות המינימום להגשת דו"ח מס אמריקאי? כן. כפי שהוסבר לעיל , הגשת דו"ח מפעילה את השעון על חוק ההתיישנות, ולכן אתה צריך להגיש אתדוחות המס שלך, אפילו אם אין לך הכנסה או לא חייב מסים כדי לכפות חוק ההתיישנות ולמנוע אפשרות של ביקורת מס בעתיד , כאשר אתה מחליט לחזור לארה"ב. 

 

טופס IRS 2555 - החוץ שנצברו הכללת הכנסות

חוק המס האמריקאי מאפשר לך להקטין באופן משמעותי את ההכנסה החייבת שלך ע"י הכרה בהוצאות דיור חוץ  ופטור ממס על חלק מהכנסתך הזרה הנובעת מעבודה עד 91,400 $. בנוסף , אתה יכול לכלול או לנכות סכומים מסוימים בשל דיור חוץ . כדי להיות זכאי, עליך : (1) לדווח על הכנסות זרות , (2) מרכז החיים שלך חייב להיות בארץ זרה , וכן (3) חייב להיות אחד מאלה : ( 3.a. ) אזרח ארה"ב שהוא תושב של מדינה או מדינות זרות לתקופה רצופה הכוללת את שנת המס כולה , ( 3.b. ) תושב זר בארה"ב , אשר מהווה אזרח של מדינה שלה אמנת מס עם ארצות הברית , או ( 3.c. ) נמצא פיזית במדינה או מדינות זרות לפחות 330 ימים מלאים בתקופה כלשהי של 12 חודשים רצופים . המדינה המונח " זר " אינו כולל נכסים בארה"ב כגון פורטו ריקו , גואם , חבר העמים של איי מריאנה הצפוניים , איי הבתולה של ארצות הברית , או סמואה האמריקנית.

טופס IRS 1116 - זיכוי מס הכנסה על מיסים זרים

הזיכוי ממס בגין מס זר ששולם נועד כדי למנוע תשלום מס כפול שנוצר כאשר הכנסות זרות ממוסות גם במדינת התושבות הפיסית, וגם בארצות הברית. ככלל , מס הכנסה ששולם (או שהצטבר) למדינה זרה ניתו לקיזוז כנגד המס האמריקאי על אותה הכנסה.

 

TD -F 90-22.1 - דיווח על חשבונות בנק זרים

אם אתה תושב ארצות הברית לצרכי מס (למשל אזרח ארה"ב , גרין קארד מחזיק או מתגורר בארה"ב עבור 183 ימים או יותר במהלך שנת המס ) עליך להגיש ל- IRS טופס TD -F 90-22.1 - דיווח על חשבונות בנק זרים ולדווח על בעלות או זכויות חתימה בחשבונות בנק זרים , לרבות בנקים , ניירות ערך , או סוגים אחרים של חשבונות פיננסיים , אם הערך הכולל של חשבונות אלה עולה על 10,000 $ בכל עת במהלך השנה הקלנדרית . ארה"ב החמירה לאחרונה את הפיקוח על דיווח זה והקנסות בגין אי דיווח במקרה זה הינם דרקוניים וכוללים תביעה פלילית, קנסות של עד 20% מהיתרה הגבוהה ביותר בחשבונות ועוד.

 

מה עליך לעשות אם לא הגשת בשנים קודמות ?

אמריקנים רבים המתגוררים בחו"ל חושבים בטעות , כי החיים מחוץ לארה"ב הביאו לניתוק קשריהם עם שלטונות המס האמריקאיים ולכן הם אינם אחראים על הגשת דוחות שם . כאשר הם לומדים כי חוק האמריקאי למעשה "עוקב " אחריהם לארץ הזרה בה הם גרים , הם מחפשים את הדרך הנכונה לפתור את הבעיה .    

 

במקרה של אי הגשת שנים קודמות מומלץ מאוד להגיש מינימום של 3 ( שלוש ) שנים של החזרי מס, ולשלם את המס הרלוונטי. כמובן, לשכור מייד את שירותיו של משרד המתמחה ב-Expat ויכול לייצג אותך לפני מס הכנסה האמריקאי . המטרה היא לעמוד בדרישת מס הכנסה, בתשלום המס המתחייב ולאחר מכן להגיש בקשה להסרת עונשים וקנסות.    

 

מסקנה

עבודה בארץ זרה , או פשוט לחיות מחוץ לארה"ב אינו משחרר אותך מדרישת החוק האמריקאי להגשת דוחות אם אתה נחשב לתושב . התעלמות מחוקים, תקנות ודרישות אלו עשוי להביא לקנסות משמעותיים ואף אישומים פליליים נגדך .קל מאוד למנוע בעיות אלו על ידי הגשת דוחות המס הנדרשים ותשלום המס המתחייב.

אודות רו"ח אריק רוזן

אריק רוזן (Arik Rozen) הוא רואה חשבון בחברת TAX USA המתמחה במתן ייעוץ מס לחברות ישראליות הפועלות בארה"ב ולישראלים הנמצאים ברילוקיישן. רו"ח רוזן מחזיק בתואר ראשון בחשבונאות ובתואר שני במימון, והחל משנת 2001 עוסק במתן שירותי ייעוץ מס וחשבונאות לעובדי הייטק ישראלים, מדענים ובעלי עסקים ישראלים הפועלים או חיים בארה"ב.

 

  

אודות TAX USA

TAX USA INC, מתמחה במתן שירותים כוללים בתחומי המס, החשבונאות, ניהול שכר, עריכת דוחות כספיים,  ניהול תזרים מזומנים ושירותי CFO לחברות ישראליות המנהלות עסקים בארה"ב , לישראלים ברילוקיישן וישראלים הזקוקים לדווח על הכנסותיהם בארצות-הברית.  הכל תחת קורת גג אחת ; שירותי החברה ניתנים בכל  50 המדינות של ארה"ב. השירות ניתן מהשלב הראשוני .ייעוץ ותכנון מס לגבי הקמת החברה האמריקאית, רישום והקמת החברה ולאחר מכן פעילות שוטפת הכוללת: הנה"ח, משכורות, תשלום לספקים, עריכת דוחו"ת כספיים, דיווח לחברת האם בישראל ויעוץ מס.

 

לפרטים נוספים נא לפנות לאריק רוזן:  arikr@tax-usa.net 

  

. באימייל: info@tax-usa.net

 

2. בטלפון: US +1 [202] 742-6317

 

3. בצ'ט אונליין: גש לעמוד הבית שלנו הקשל על הקישור המתאים http://taxusaonline.com

 

 
 
 
   

 |   תנאים   |   מגזין   |   שירותים   |  

הקמת חברה בחו"ל, הקמת חברות בחו"ל, הקמת אופשור, מקלט מס, הקמת חברות מדף, שירותי נאמנות בחו"ל, הקמת חברה זרה, פתיחת חברה זרה, רישום חברה בחוהקמת חברה בארה"ב,  פתיחת חברה בארה"ב, הקמת חברות אמריקאיות.